Szkółka tenisa dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do Szkółki Tenisa Ziemnego, której głównym celem jest nauka gry od podstaw i doskonalenie techniki dla tych, którzy dalej pragną rozwijać swoje umiejętności.

Nasz klub jest jednym z nielicznych w Polsce, w którym uczymy według nowoczesnego systemu Tenis 10, rekomendowanego przez Polski Związek Tenisowy. Więcej informacji na: www.tenis10.pl.

MIKRO TENIS (PRZEDSZKOLE TENISOWE)

Jest to pierwszy etap nauczania tenisa, zwany również okresem inicjacji tenisowej. To zajęcia dla najmłodszych dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Głównym jego celem jest, poprzez wesołe gry i zabawy ruchowe, systematyczne rozwijanie podstawowych zdolności motorycznych, zarówno o charakterze ogólnym jak i specyficznym dla tenisa, a zwłaszcza koordynacji ruchowej, niezbędnej do dalszego nauczania techniki. Zajęcia prowadzone są w grupach 5-8 osobowych.

MINI TENIS  (dzieci w wieku 7-9 lat)

Kolejny poziom stawia przed uczniami nowe, trudniejsze zadania, bardziej związanie z opanowaniem typowych umiejętności tenisowych. Bardzo ważnym elementem na tym etapie jest odpowiednie dobranie specjalistycznego sprzętu w postaci: siatek do mini tenisa, miększych (gąbczastych) piłeczek, a także krótszych i lżejszych rakietek. Wszystko to sprawia, że młodzi tenisiści w ułatwiony sposób zaczynają doskonalenie podstawowych tenisowych umiejętności. Zajęcia prowadzone są w grupach 4-6 osobowych.

MIDI TENIS  (dzieci w wieku lat 10 i powyżej)

Jest to etap poprzedzający właściwą grę w tenisa. Zajęcia prowadzone są na ¾ kortu, 50% miększymi piłkami, z wciąż odpowiednio dobranymi rakietkami. Wszystko to aby nie zakłócić prawidłowego rozwoju techniki, gdyż nawet bardzo utalentowane dzieci, grające na pełnym korcie, przy zastosowaniu normalnych, cięższych piłek czułyby się bardzo „zagubione”. Zajęcia prowadzone są w grupach 4-6 osobowych.

MAKRO TENIS  (dzieci w wieku 11-13 lat)

To gra na pełnym korcie, w dużym stopniu przypominająca już tenis dorosły, z tym że stosowany sprzęt (wciąż krótsze rakiety oraz lżejsze, niżej odbijające się piłki) ponownie sprawia, że przeskok na następny poziom jest dużo łatwiejszy, a gra dostosowana do aktualnego stanu rozwoju fizycznego. Zajęcia prowadzone są w grupach 4 osobowych.

Treningi prowadzone są na kortach Szkoły Podstawowej w Przecławiu (Przecław 27c, 72-005 Przecław)

nauka tenisa

Nowoczesne metody nauki

Filarem współczesnej metodyki nauczania jest tzw. podejście taktyczne, oparte na nauczaniu problemowym i nauczaniu poprzez grę.

prbna lekcja tenisa

Umów sie na lekcje próbną


20% GRATIS!!!

instruktor tenisa

Profesjonalne doradztwo

Bezpłatne fachowe doradztwo przy zakupie rakiety, naciągu, czy piłek, tak aby sprzęt był optymalnie dostosowany do potrzeb grających.