FAQ

W jakim wieku można grać w tenisa?

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – w tenisa może grać każdy. Treningi dostosowywane są do indywidualnych potrzeb i predyspozycji grających.

Dlaczego naukę gry w tenisa powinno się rozpoczynać pod okiem wykwalifikowanego instruktora?

Niezależnie od tego w jakim wieku podejmiemy decyzję o rozpoczęciu naszej przygody z tenisem, konieczna jest pomoc profesjonalnego instruktora. Tenis jest sportem bardzo wysokiej specjalizacji pod względem technicznym, którą zdecydowanie łatwiej będzie opanować pod okiem specjalisty. Błędne nawyki wyrobione podczas samodzielnej nauki bardzo trudno jest później skorygować, a ćwicząc z trenerem mamy pewność, że opanujemy wszelkie zagrania w sposób prawidłowy. Co ważne, zmniejszamy ryzyko pojawienia się kontuzji, do których może dojść za sprawą złych metod treningowych czy źle dobranego sprzętu.

Co jest potrzebne na pierwszy trening?

Nie ma potrzeby od razy kupowania profesjonalnej, drogiej rakiety. Bezpłatnie udostępniam wysokiej jakości sprzęt. A gdy zdecydujesz się na zakup własnej rakiety, doradzę jaki sprzęt będzie najodpowiedniejszy dla Ciebie. Zatem aby rozpocząć treningi wystarczy wygodny strój sportowy, wygodne buty i przede wszystkim dużo chęci i zapału.

Jak często trzeba trenować aby uzyskać wyniki?

To zależy wyłącznie od Ciebie i od tego z jakim podejściem podchodzisz do nauki gry w tenisa. Jeśli tenis ma być tylko Twoim sposobem na zdrowy tryb życia, to wystarczy nawet jeden trening w tygodniu. Inaczej jest gdy przygotowujemy dzieci do gry zawodniczej. Wtedy trening powinien trwać od 1,5 do 2,5 godzin 4-5 razy w tygodniu.

Chcielibyśmy zacząć naukę gry większą grupą. Czy jest to możliwe?

Oczywiście. Od Was zależy ile osób będzie uczestniczyło w zajęciach. W przypadku treningu grupowego, cena ustalana jest indywidualnie, w zależności od ilości osób.

Czy treningi odbywają się tylko gdy jest ciepło?

Zajęcia odbywają się przez cały rok. Wiosną i latem są to korty otwarte, na wolnym powietrzu. Natomiast jesienią i zimą korty kryte – balony, hale.

nauka tenisa

Nowoczesne metody nauki

Filarem współczesnej metodyki nauczania jest tzw. podejście taktyczne, oparte na nauczaniu problemowym i nauczaniu poprzez grę.

prbna lekcja tenisa

Umów sie na lekcje próbną


20% GRATIS!!!

instruktor tenisa

Profesjonalne doradztwo

Bezpłatne fachowe doradztwo przy zakupie rakiety, naciągu, czy piłek, tak aby sprzęt był optymalnie dostosowany do potrzeb grających.